تور روسیه

مسکو پایتخت روسیه، در غربی ترین منطقه این کشور در قسمت اروپایی بر روی رودخانه مسکو واقع شده است. علاوه بر اینکه این شهر ثروتمند ترین شهر روسیه است، مسکو به خاطر داشتن موسسه های هنری ای همچون تئاتر بالشوی، هنرستان موسیقی چایکوفسکی و موزه هنرهای معاصر پوشکین، یکی از فرهنگی و هنری ترین شهر های این کشور نیز محسوب میشود. مسکو همچنین به داشتن نویسندگان، نمایشنامه نویسان، آهنگسازان و کارگردانان فوق العاده خود افتخار میکند. این شهر دارای زمستان های سرد و تابستان های گرم و معتدل می باشد و بالاترین دما در ماه های گرم سال از ژوئیه تا اوت حدود ۲۰ درجه سانتی گراد و در زمستان معمولا دما تا ۱۵- درجه سانتی گراد کاهش می یابد.

 

کاخ کرملین:

قدیمی ترین بخش مسکو کاخ کرملین ، متعلق به سال ۱۱۴۷ می باشد. این مجموعه متشکل از گنبد های طلایی، کلیسا ها، موزه ها، منازل، سالن اجتماعات و ادارات و بناهای تاریخی می باشد. کلیسای انونسییشن که دیوار هایش با نقاشی های زیبا طراحی شده برای استفاده خصوصی خانواده سلطنتی به کار میرفته. این کاخ مجموعه ای از قدیمی ترین گنجینه ها از جمله اسلحه خانه ، تخت پوشیده از الماس و تخم مرغ های عید پاک که با الماس تزئین شده اند را در خود جای داده است.

میدان سرخ:

میدان سرخ با برجهای رنگارنگش یکی از مهمترین جاذبه های توریستی مسکو محسوب میشود. مهمترین دلیل خواندن این میدان به نام میدان سرخ، آجرهای قرمز رنگی است که کف آن را فرش کرده اند. این میدان که میدان زیبا نیز خوانده میشود با ۷۰۰ متر طول، در بر گیرنده معروف ترین بناهای روسیه همچون کرملین، کلیسای سنت بازیل و مرکز خرید گام است.

 کلیسای سنت بازیل:

هیچ بنایی به اندازه گنبد های پیازی شکل و رنگارنگ کلیسای سنت بازیل مسکو نمی تواند نماد مسکو محسوب شود. این معماری بی نظیر یکی از خارق العاده ترین بناهای روی کره زمین است و شامل مجموعه ای سورئال از طاق ها و برجک هاست که در انتها به گنبدهای زیبا ختم میشوند. این کلیسای زیبا در دهه ۱۵۵۰ ساخته شد. در افسانه ها آمده که پس از اتمام بنا، سزار دستور داد چشمان معمار این بنا، پوستنیک یاکلووف را کور کنند تا دیگر نتواند بنایی به این زیبایی طراحی کند. نمای بیرونی کلیسا به اندازه کافی حیرت انگیز است اما با ورود به داخل بنا زیباترین نقاشی های دیواری مذهبی روسیه را خواهید دید. در داخل هر کدام از ۹ برج این کلیسا یک کلیسای کوچک قرار دارد.

 آرامگاه لنین:

این آرامگاه از گرانیت مشکی و قرمز ساخته شده و از سمت شرقی کرملین رو به میدان سرخ است. تابوت لنین کریستالی است و جسدی از جنس موم به شکل لنین در این تابوت قرار دارد.

از دیگر مکان های دیدنی مسکو میتوان به موارد زیر اشاره کرد:موزه تاریخی دولت،موزه هنر های زیبای پوشکین،متروی مسکو و موزه مترو،موزه کلکسیون های خصوصی،نگارخانه دولتی ترتیاکوف،صومعه نوودویشی، تئاتر بالشوی و باغ وحش مسکو